Pod rządami akustycznej geometrii

W rytmie lameli

W biurze, gdzie przestrzeń jest równie ważna jak funkcjonalność, zastosowano nowoczesne akustyczne rozwiązania marki Fovere. Te rozwiązania nie tylko efektywnie zarządzają dźwiękiem, ale też wprowadzają estetyczny porządek dzięki swojej wyjątkowej geometrii. Charakterystyczne dla tego miejsca są dwukolorowe filcowe instalacje zbudowane z pionowych lameli, które przyciągają wzrok swoim regularnym rytmem i barwnym zestawieniem.

Na ścianach biura dominują pasy, tworząc efekt wizualnej regularności i porządku. Rytmy tych pasów są podkreślane zarówno przez lamelowy wzór filcu, jak i przez kontrastujące kolory, takie jak jasne i ciemne pasy. Każde pomieszczenie, choć różni się zestawieniem kolorystycznym, utrzymane jest w tej samej, powtarzalnej estetyce, oferując eleganckie połączenia kolorystyczne, takie jak szarość z granatem czy beż z piaskiem. W niektórych przestrzeniach zdecydowano się na jednolite ścianki, lecz nawet one są zdobione lamelowym wzorem. Duże płaszczyzny ścian pokryte filcem zapewniają nie tylko wysoki poziom ochrony akustycznej, ale i zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniach.

Klasyczna jodełka

Drugim rozwiązaniem, które zastosowano w tym biurze, są ścianki wykonane z jednolitego filcu z wzorem V-Cut, tworzące duży chevron, znany również jako jodełka. Jest to klasyczny i estetycznie ponadczasowy wzór, który zdecydowanie dominuje na ścianach. Silny wzór jodełki jest dodatkowo podkreślony przez użycie jasnej szarości. W wersji kremowej, jodełkowy rytm prezentuje się nieco łagodniej, wprowadzając subtelną, lecz równie efektywne wrażenie wizualne.

Zastosowanie materiałów akustycznych

Wszystkie zastosowane materiały akustyczne są produktami marki Fovere. Te lekkie poliestrowe panele, w 100% wykonane z PET, rekomendowane są do projektów w sektorze komercyjnym, hotelarskim, edukacyjnym oraz instytucjonalnym. Oferują one efektywną i ekonomiczną opcję redukcji hałasu z poziomem NRC pomiędzy 0,45 a 0,95. Panele o wymiarach 3000 x 1200 mm dostępne są w szerokiej palecie kolorów, wykończeń i grubości, od 5 do 24 mm. Są one proste w instalacji, gdyż można je montować za pomocą zawiesi lub przyklejać klejem kontaktowym/montażowym.

Wprowadzenie akustycznej geometrii do tego biura nie tylko poprawiło jakość akustyki, ale również nadało przestrzeni nowy wymiar estetyczny, potwierdzając, że funkcjonalność może iść w parze z wyjątkowym designem.

Sprawdź produkty
wykorzystane w tym projekcie