Ekologia

Fovere, to akustyczne panele poliestrowe (PET), wytworzone w 70% materiału pochodzącego z recyklingu, produkowane w 100% w Polsce. Aby wyprodukować 1 panel potrzebujemy ok. 120 butelek PET o pojemności 1 litra. To olbrzymi zysk dla środowiska, ponieważ dzięki naszemu działaniu, ten plastik nie stanie się odpadem.

Produkcja paneli odbywa się w Polsce, co znacząco wpływa na poziom śladu węglowego, który będzie zdecydowanie niższy w porównaniu z każdym innym tego typu produktem na rynku. Nie bez znaczenia jest też droga dystrybucji produktu skrócona do minimum, ze względu na kraj pochodzenia.

O tym, że Fovere jest produktem tworzonym z myślą o zrównoważonym środowisku, świadczy też kolejny element cyklu ich życia. Po zakończonym użytkowaniu nadają się do dalszego recyklingu.

Bezpieczeństwo i estetyka
Zadbaliśmy też, by nasi klienci czuli się z akustyką FOVERE maksymalnie bezpiecznie. Materiał, z którego wykonane są panele Fovere, został przebadany przez polską jednostkę certyfikującą produkty budowlane. Jest to materiał trudnopalny, więc może być używany zarówno w obiektach komercyjnych takich jak biura czy hotele, ale również szpitale, szkoły, przedszkola i wnętrza prywatne.

Panel Fovere to mocno sprasowana poliestrowa płyta o wymiarach 120/300 cm i grubości 12 lub 24mm. Poliestrowy panel jest wszechstronnym materiałem do zastosowania wewnętrznego zarówno na sufitach, ścianach, przy biurkach, na meblach i w różnych innych miejscach. Jest to idealny materiał do tworzenia własnych wzorów i wykończeń.