AKUSTYCZNO-ESTETYCZNY KOMFORT

Ażurowe wzory akustycznych paneli, jak żadne inne, pozwalają zachować wrażenie otwartej przestrzeni, zapewniając jednocześnie niezbędną prywatność. Są przy tym bardzo dekoracyjne, o czym możemy przekonać się, patrząc na zdjęcia z nowej realizacji z panelami Fovere wykonanej przez firmę Requb Design.

Wszystkie realizacje z ażurowymi panelami akustycznymi, jakie do tej pory wykonaliśmy, są po prostu zachwycające. Ażurowy wzór ma w sobie wyjątkową dekoracyjność, która sprawia, że filcowy panel zwraca uwagę we wnętrzu. Zaletą ażurowego rozwiązania jest też to, że oprócz poprawy akustycznego komfortu, zapewnia wrażenie otwartej przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Finezyjna lekkość ażuru

Ażurowe panele można zastosować na różny sposób: jako ścianki dzielące przestrzeń na fragmenty, jako dekoracje ścienne oraz np. jako przegrody (przepierzenia) pomiędzy stanowiskami pracy. To ostatnie rozwiązanie świetnie sprawdziło się w biurze w Gliwicach, gdzie zaprojektowała je arch. Agnieszka Wasilewska z firmy AWB Studio we współpracy z firmą Requb Design na Śląsku.

Przepierzenia wykonane zostały z filcu Fovere w kolorze Stone – chłodnej szarości, która idealnie komponuje się w minimalistyczną, nowoczesną estetykę całej aranżacji. Wzór widoczny na zdjęciach to autorski projekt przygotowany przez projektanta do tej konkretnej realizacji.

Akustyczne case study

Ażurowe panele to tylko jedno z akustycznych rozwiązań w gliwickiej firmie, przygotowanych Fovere. Towarzyszą im także akustyczne instalacje sufitowe w postaci kół na zawiesiach, wykonane również z filcu w kolorze Stone. Jest tu także atrakcyjna estetycznie, ścienna żyletkowa instalacja z filcu w kolorze Graphite. Całość tworzy kompletny system akustyczny, zapewniający komfort przebywania w pomieszczeniach i korzystnie wpływający na warunki pracy.

Ekologiczne materiały

Wszystkie materiały to materiały ekologiczne – minimum 70 proc. zawartości produktu to materiał przetworzony. Przypominamy też, że Fovere jest w 100 procentach polskim producentem: filc jest produkowany i projektowany w naszym kraju. Oprócz zalet logistycznych, takich jak szybka dostawa, ten fakt ma również zalety ekologiczne, np. krótki transport.

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu komfortowych akustycznie wnętrz.

Sprawdź produkty
wykorzystane w tym projekcie