Katalogi

Katalogi Fovere to starannie opracowane kolekcje najwyższej jakości rozwiązań akustycznych przeznaczonych do zastosowania we wnętrzach publicznych. Jesteśmy firmą z największym doświadczeniem w branży, co gwarantuje naszym klientom nie tylko produkty najwyższej klasy, ale także pełne wsparcie i doradztwo na każdym etapie realizacji projektu.

Nasze panele akustyczne wykonane są z tworzywa PET, z którego aż 70% pochodzi z recyklingu, natomiast pozostałe 30% stanowi czysty PET, biomasa, stabilizatory oraz barwniki. Każdy panel ma grubość 12 mm i dostępny jest w rozmiarze 120/300 cm, co sprawia, że doskonale nadają się do różnorodnych przestrzeni i konfiguracji. Co więcej, wszystkie nasze produkty są w 100% wyprodukowane w Polsce, co jest gwarancją ich najwyższej jakości.

Dbamy o to, aby nasze materiały spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty potwierdzające ich trudnopalność oraz doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki temu mogą Państwo mieć pewność, że wybierając rozwiązania Fovere, wybierają Państwo produkt, który spełni wszelkie oczekiwania zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

W Fovere wierzymy, że inspiracja jest kluczem do sukcesu. Dlatego też my inspirujemy, a Wy projektujecie. My zaś z radością pomagamy w realizacji nawet najśmielszych wizji i pomysłów. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, dostosowując się do potrzeb i preferencji naszych klientów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami, które są najlepszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje.

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia, pomocy w doborze odpowiednich materiałów czy inspiracji, zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą rozwiązać każdą wątpliwość i dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb.

Fovere – my inspirujemy, Wy projektujecie, my realizujemy.

Instrukcje

Panele filcowe Fovere mają wymiary brutto 3050 mm x 1250 mm x 12 mm. Jeden panel waży około 9,15 kg i ma gęstość 2,4 kg/m2. Panele Fovere są łatwe w montażu przy użyciu właściwego kleju montażowego, w zależności od rodzaju powierzchni ściennej i wymagań projektu. Pomimo łatwości instalacji, każdy montaż paneli Fovere wymaga szczególnej uwagi i podejścia.
Z produktami Fovere należy obchodzić się ostrożnie podczas transportu i rozładunku. Gabayty oraz elastyczność pojedynczego arkusza zwykle wymagają dwóch osób do montażu. Jest to konieczne, aby uniknąć deformacji materiału. Mogą wystąpić też niewielkie odchylenia kolorów, ponieważ panele Fovere wykonane są z włókien pochodzących z recyklingu. Aby uniknąć różnic kolorystycznych zaleca się stosowanie tej samej partii produkcyjnej w danym projekcie. Składając zamówienie prosimy o uwzględnienie zapasu technologicznego na nieprzewidziane zmiany lub uzupełnienia projektu.

Pragniemy podkreślić, że ważne jest dokładne sprawdzenie całego zamówienia przed jego realizacją lub montażem. Panele mają przednią i tylną stronę, ponieważ włókna są inaczej ułożone po obu stronach. Należy układać panele w tym samym kierunku, a chcąc uniknąć zmian w wyglądzie, należy podczas instalacji używać tej samej strony. W przypadku zastosowań na dużych powierzchniach, panele Fovere najlepiej sprawdzają się w układzie mozaikowym o mniejszych wymiarach. Zapewnia to równomierną kolorystykę powierzchni. Aby wszystkie boki panela miały kąty proste, należy zawsze przycinać panele. To spowoduje, że wymiary netto panela będą wynosiły 300 cm/120 cm.

Instrukcja montażu paneli
Katalog realizacji Fovere 
Oferta Fovere